İslami Davet

Sultaniye: Uluslararası Atom Enerjisi’nde reform zaruridir

25 Eylül 2012 15:04

İran’ın Uluslar arası atom Enerjisi Ajansı’ndaki (UAEA) daimi temsilcisi Ali Asger Sultaniye, ajansın karar alma seyrinde reforma gidilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

Sultaniye, Presstv’ye verdiği demeçte, Uluslar arası atom Enerjisi Ajansı’nın, İran’ın ajansın karar alma sürecinde reforma gidilmesi önerisini desteklediğini söyledi.

Viyana’da açıklama yapan Sultaniye, İran’ın ajansın siyasetleriyle ilgili karar almadaki süreçte yaşanan sorunlar ve eksikliklerin giderilmesiyle ilgili öneride bulunduğunu, 50 yıllık bir tarihi bulunan ajansın yapısında, hedeflerinde ve karar alma mekanizmasında reform yapılmasının zaruri olduğunu söyledi.

İran’ın Uluslar arası atom Enerjisi Ajansı’ndaki (UAEA) daimi temsilcisi Ali Asger Sultaniye, nükleer silahların yayılması, nükleer silahların imhası için anlaşmaya varılamaması ve korsan İsrail’in Ortadoğu ve dünya barış ve güvenliğini tehdit gibi kaygıların bulunduğunu bunların Uluslar arası Atom Enerjisi Ajansı’nın gündemindeki konulardan yalnızca bir bölümü olduğunu söyledi

Sultaniye: Uluslararası Atom Enerjisi’nde reform zaruridir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık