İslami Davet

Suriye yönetimi, Ahdar İbrahimi’ye Suriye’de 5 bin yabancı militanın olduğunu söyledi

25 Eylül 2012 23:24

Suriye yönetimi, Ahdar İbrahimi’ye Suriye’de 5 bin yabancı militanın olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi, BM’de düzenlediği basın açıklamasında, Suriye’de yaptığı görüşmeler sırasında kendisine ordu birliklerine karşı 5 bin yabancı militanın savaştığı bilgisinin verildiğini söyledi.

El-Alem televizyonunun haberine göre Suriye’de nüfuzu ve çıkarı olan ülkelere giderek bir dizi temaslarda bulunacağını söyleyen İbrahimi, Kofi Annan’ın altı maddelik planı ve Cenevre Konferansı’nın sonuç bildirisinden de istifade edeceğini söyledi.

Öte yandan Suriye Enformasyon Bakanı İmran Zoabi, Suriye ordusunun yakında ülkedeki silahlı militanlara karşı zafer kazanacağını belirtirken Suriye’nin hezimeti üzerine beklentiye girilmemesi uyarısında bulundu.

Suriye parlamentosu Milli Güvenlik Komitesi Başkanı Muhammed Subhi Ebu el-Şamat’ı kabul eden İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Başkanı Said Celili ise Suriye’ye dış müdahaleye karşı çıktıklarını bir kez daha yineledi.

İsrail’e karşı mücadele veren direniş eksinini kuşatan komplonun varlığına dikkat çeken Celili, Suriye’nin krizden daha güçlü bir şekilde çıkacağını söyledi.

Suriye yönetimi, Ahdar İbrahimi’ye Suriye’de 5 bin yabancı militanın olduğunu söyledi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık