İslami Davet

ABD hükümetinin bir an önce kendini İran’ın şartlarına uydurması lazımdır

26 Eylül 2012 21:12

İran Cumhurbaşkanı New York’ta ABD’li bzı medya Müdürleriyle görüşmesinde “ABD Hükümetinin bir an önce kendini İran’ın şartlarına uydurması lazım” dedi.

BM Genel Kurul toplantısına katılmak üzere halen New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad geçtiğimiz Pazartesi günü Amerikalı medya Müdürlerinden bazılarıyla görüştü.

Ahmedinejad bu görüşmede yaptığı konuşmada, günümüzde herkesin dünyaya hakim olan şartlardan rahatsız olduğunu belirterek “Hatta refahın en üst düzeylerinde olanlar bile mevcut şartlardan şikayetçi ve iç huzurları olmadığını ilan ediyorlar. Buna göre, düşünce ve tavırlarda temel değişiklikler gerçekleştirilmesi bir zaruret haline gelmiştir” dedi.

Görüşmede çeşitli muhabirlerin sorularını da cevaplandıran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, El Monitor muhabirinin İran, Mısır ve Suudi Arabistan tarafından Suriye kriziyle ilgili olarak Temas grubu kurulmasına ilişkin sorusu üzerine “Suriye konusu çok karmaşık bir mesele. Zira bu ülkenin toplumu aşiretlerden oluşuyor. Son aylarda bu ülkede vuku bulan olaylar da durumu daha da karmaşık bir hale soktu. Dış müdahaleler Suriye’nin durumunu daha da zorlaştırıyor. Bu arada Temas grubunu kurma niyetiyle muhtelif ülkelerle görüşmeler yapıldı” diye konuştu.

Ahmedinejad daha sonra bir soru üzerine İran-ABD ilişkileri konusunu değerlendirirken “Yüzbinlerce Amerikalının İran’da bulunduğu dönem bir daha geri dönmemek üzere kapandı artık. Buna göre ABD Hükümetinin bir an önce kendini İran’ın şartlarına uydurması lazım” dedi.

ABD hükümetinin bir an önce kendini İran’ın şartlarına uydurması lazımdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık