İslami Davet

Gazzeli esir 22 yıl işgal zindanlarında yattıktan sonra özgürlüğüne kavuştu

26 Eylül 2012 20:18

Siyonist işgal güçleri işgal zindanlarında uzun süredir yatan 39 yaşındaki Gazzeli esir Süheyl Said El-Cudeyli’yi 22 yıllık mahkumiyet süresini tamamlamasının ardından dün (25 Eylül Salı) akşam saatlerinde serbest bıraktı.

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Mülteci Kampı sakinlerinden Süheyl Said El-Cudeyli, Siyonist işgal zindanlarında 22 yıl yattıktan sonra dün akşam özgürlüğüne kavuştu.

Siyonist işgal güçlerinin El-Cudeyli’yi 26 Eylül 1990’da gözaltına aldığı ve Filistinli esirin o tarihte henüz 17 yaşında olduğu ve Filistinli gencin, Birinci İntifada sırasında El-Bureyc Mülteci Kampı’na giren ve bir grup Filistinli tarafından öldürülen Siyonist işgal askerinin öldürülmesi olayına karışmakla suçlandığı, askeri mahkemenin El-Cudeyli’yi 22 yıl hapis cezasına çarptırdığı ve Filistinli gencin mahkumiyet süresini işgal zindanlarında çeşitli hücrelerde ve koğuşlarda tamamladığı bildirildi.

Siyonist işgal zindanlarından çıkarak özgürlüğüne kavuşan Gazzeli Süheyl Said El-Cudeyli’yi Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nda akrabalarından ve arkadaşlarından onlarca kişinin karşıladığı ifade edildi.

Gazzeli esir 22 yıl işgal zindanlarında yattıktan sonra özgürlüğüne kavuştu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık