İslami Davet

Müstekbir güçler yaptırımların sonuç vermeyeceğini bilmektedirler

26 Eylül 2012 20:43

İran cumhurbaşkanı, uluslar arası sultacılar, müstekbirler ve kabadayıların bağımsız ülkelere karşı baskı ve yaptırımda bulunmalarının onların iktidarları açısından olmadığını, bilakis bu durumun söz konusu ülkelerin, bağımsız ülkelerin mantığı karşısındaki acziyet ve zaafından kaynaklandığını söyledi.

BM 67. Genel Kuruluna katılmak için Newyork’ta bulunan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bugün Boliviya cumhurbaşkanı Morales ile yaptığı görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler düzeyinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bolivya’nın Tahran’da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi oturumuna yaptığı katkıdan dolayı teşekkürünü dile getirdi ve Bağlantısızlar hareketinin hedeflerinin hayata geçirilmesi için en kısa zamanda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Müstekbir güçlerin, İran ve Bolivya gibi ülkeler aleyhindeki yaptırım ve baskıların onların zaaf ve zavallılıklarını gözler önüne serdiğini hatırlatan Ahmedinejad, bizzat onların kendilerinin bu gibi yaptırımların sonuç vermeyeceğini bildiklerini söyledi.

Bolivya cumhurbaşkanı Evo Morales de bu görüşmede, Tahran’da düzenlenen bağlantısızlar hareketi zirvesine başarı ev sahip yaptığı için Ahmedinejad’ı tebrik ederek, bu hareketin Tahran kararlarının arkasında olduğunu ve her türlü destek vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Müstekbir güçler yaptırımların sonuç vermeyeceğini bilmektedirler Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık