İslami Davet

Nablus Milletvekilleri: Siyasi tutukluların hayatından özerk yönetim sorumludur

26 Eylül 2012 20:28

İşgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus vilayeti milletvekilleri, güvenlik birimleri tarafından siyasi nedenlerle gözaltına alınanların hayatından tamamen Filistin Özerk Yönetimi’nin sorumlu olduğunu söyledi.

Milletvekilleri, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin son operasyonlarda gözaltına aldıkları arasında bulunan 37 yaşındaki Nihad Abdülhafız Muhammed Şehhade isimli Filistinlinin Cuneyd Cezaevi’nden hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Nihad Şehhade’nin ailesi, oğullarının tansiyon ve kalp atışlarının düzensizliği başta olmak üzere birçok hastalıktan muzdarip olduğunu ve sağlık durumunun çok kötü olduğunu belirterek, bu nedenle özel ilgi gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Aile, Filistin Özerk Yönetimi zindanlarında oğullarına gelebilecek zarar ve karşı karşıya kalabileceği hayati tehlike konusunda da uyarıda bulundu.

Nablus milletvekilleri, Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da yaptıklarının Filistin’deki krizi derinleştirdiğini ifade ederek, Mahmud Abbas’tan güvenlik birimlerini dizginlemesini ve siyasi gözaltı dosyasını tamamen kapatmasını istedi.

Nablus Milletvekilleri: Siyasi tutukluların hayatından özerk yönetim sorumludur Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık