İslami Davet

Gazze turizmine uygulanan ablukanın kaldırılması istendi

27 Eylül 2012 20:23

Filistin Turizm ve Tarihi Eserler Bakanı Ali Et-Turşavi, Siyonist işgal rejimi tarafından Filistin’e ve özellikle de Gazze Şeridi’ne uygulanan turizm ablukasının kaldırılması gerektiğini bildirdi.

Bakan Et-Turşavi, bugün (27 Eylül Perşembe) Turizm Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Gazze’nin dünyada turizme en elverişli bölgelerden biri olduğunu ifade ederek, Gazze’nin coğrafi konumunun ve ılımlı ikliminin turizme uygun olduğunu söyledi.

Et-Turşavi, zengin tarihi eserleriyle ve diğer birçok nedenle Gazze’nin dünyanın her yanından turist çekebileceğine işaret ederek, turizm için gerekli her şeyin Gazze’de bulunduğunu belirtti.

Gazze Şeridi’nin uzun süredir abluka altında kalmasının halkların özgürlüğü sloganı atan tüm kurum ve kuruluşların alnında bir utanç lekesi olduğunu söyleyen Et-Turşavi, Gazze Şeridi’nin en önemli gelir kaynaklarından biri sayılan turizmin ablukadan en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini ifade etti.

Düşmanca politikaları nedeniyle Siyonist işgalcinin Gazze Şeridi turizmini felç ettiğini kaydeden Et-Turşavi, turizm altyapı tesislerinin yeniden imarı için gerekli inşaat malzemelerinin Gazze Şeridi’ne girişinin de yine işgal rejimi tarafından engellendiğini belirtti.

Gazze turizmine uygulanan ablukanın kaldırılması istendi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık