İslami Davet

Ramallah yönetimi gazeteci Muhammed Muna’nın gözaltı süresini 15 gün uzattı

27 Eylül 2012 18:49

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı Nablus Sulh Mahkemesi, Quds Press Ajansı’nın Nablus muhabiri gazeteci Muhammed Enver Muna’nın gözaltı süresini 15 gün daha uzattı. Duruşmaya gazetecinin ailesinin katılmasına izin verilmediği bildirildi.

Quds Press Ajansı’nın Filistinli gazetecinin ailesinden edindiği bilgiye göre, Muhammed Muna’nın avukatının gelmesini dahi beklemeyen mahkemenin uzatma kararı alması sadece birkaç dakika sürdü. Filistinli gazetecinin duruşmayı takip etmesine izin vermeyen mahkemenin bunun için herhangi bir gerekçe göstermediği ifade edildi.

Duruşma salonuna gözaltında tutulan birçok kişinin aynı anda alınarak kısa bir süre sonra salondan çıkarıldıklarını ve gözaltı sürelerinin on beş gün uzatıldığının söylendiğini belirten aile, gözaltı süreleri uzatılanların yargıçla konuşmalarına ve hatta mahkeme salonunda oturmalarına dahi izin verilmediğini bildirdi.

Aile, Filistinli gazetecinin suçlama dosyası mahkemeye ulaşmadığı ve ismi gözaltı süreleri uzatılacaklar listesinde olmadığı halde gözaltı süresinin uzatıldığına dikkat çekti.

Quds Press Ajansı Nablus muhabiri Muhammed Enver Muna, 23 Eylül Pazar günü Ramallah yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik birimi tarafından gözaltına alınmış, uluslararası “Friends of Humanity” örgütü ve Quds Press Ajansı, Ramallah yönetimine gazeteci Muhammed Enver Muna’yı derhal serbest bırakması çağrısında bulunmuştu.

Ramallah yönetimi gazeteci Muhammed Muna’nın gözaltı süresini 15 gün uzattı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık