İslami Davet

Suriye’de İran askerleri bulunduğu iddiaları yalandır

27 Eylül 2012 7:28

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi, batılı kitle iletişim araçlarının Suriye’de İran askerlerinin bulunduğu şeklindeki iddialarının tamam asılsız ve gerçek dışı olduğunu söyledi.

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi yaptığı açıklamasında, batılı kitle iletişim araçlarında, Suriye’de İran askerlerinin bulunduğu şeklindeki iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu belirterek, İran hiçbir şekilde Suriye’de askeri müdahalede bulunmamıştır diye konuştu.

Tahran’da temaslarda bulunan Suriye meclisi ulusal güvenlik komisyonu başkanı Muhammed Subhi ebu Şamati de, Suriye ordusunun yarım milyon askeri ile askeri techizat ve donanımının bulunduğunu ve başka ülkelerin askeri gücüne ihtiyacının bulunmadığını söyledi.

Suriye ulusal güvenlik komisyonu başkanı açıklamasında, Tahran ziyaretinde Suriye ordusunun fedekarlıkları ve çabalarıyla ülkenin içinde bulunduğu krizin sona ereceğini belirterek, ülkede şimdi ciddi olarak reform çalışmaları yürütülmektedir diye konuştu.

Suriye’de İran askerleri bulunduğu iddiaları yalandır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık