İslami Davet

Suriye’nin Dera kentinde bir çok teröristle birlikte muhtelif türlerde silah yakalandı

27 Eylül 2012 9:14

Suriye güvenlik birimleri Dera kırsalına düşen Kefar Şems Köyünde terörist Muhammed Emin el-Hammudi’nin evine baskın düzenledi.

Bölge ahalisinin verdiği bilgiler ve işbirliğiyle düzenlenen baskında muhtelif türlerde silah ve cephanelik bulundu.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; ele geçirilen silah ve cephaneliğin arasında 29 adet anti tank mayını, 14 adet RPG roketi, makineli tüfek şeritleri, muhelif ağırlıklarda bomba düzenekleri, bomba düzeneklerini uzaktan patlatmada kullanılan cihazlar, bomba üretiminde kullanılan ham madde ve gereçlerin yanında şiddetli patlama etkisine sahip C-4 patlayıcının bulunduğunu söyledi.

Dera kırsalına düşen Dael bölgesinde ise vatandaşlara, kamu ve özel mülklere saldırıp kaçan teröristleri kovalayan güvenlik kaynakları, bir çok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Deyr el-Baht beldesinde ise güvenlik devriyesinin dur emrine ateşle cevap veren teröristlerle meydana gelen çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilirken kullandıklara araçta bulunan silahlara el konuldu.

Öte yandan güvenlik birimleri; teröristlerin daha önce el-Lüca bölgesinde kaçırdıkları Yusuf Mihail Bedyevi ve ocuğunu teröristlerin elinden kurtardı.

Suriye’nin Dera kentinde bir çok teröristle birlikte muhtelif türlerde silah yakalandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık