İslami Davet

Suriye’nin Deyrezzor kentinde teröristlerin araç ve karargahları yok edildi

27 Eylül 2012 9:17

Suriye silahlı kuvvetlerinden birlikler Deyrezzor Kentinde teröristlerin silah ve cephane taşımada kullandıkları iki aracı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Deyrezzor Kentinden SANA’ya konuşan bir kaynak; silahlı kuvvetlerin Hizb Konutları Semtindeki Nüfus Binasında teröristlerin kaçırdıkları 5 masum vatandaşı kurtardığını söyledi.

Kaynak aynı bölgede teröristlerin kullandıkları bir karargahın imha edildiğini ifade ederken, Kaide terör örgütünün bir kolu olan Nusra Cephesi elemanlarından onlarca teröristi etkisiz hale getirdiğini belirtti. Teröristlerin arasında çok sayıda yabancı uyrukluların bulunduğunu kaydeden kaynak; Ummal (İşçiler) Semtindeki Ebu el-Zır el-Ğaffari Okulu yakınlarında bir terör karargahını içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Aynı kaynak Meştel Parkı yakınlarında da bir terör karargahının silahlı kuvvetlerimiz tarafından yok edildiğini ifade ederek, yine çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Öte yandan güvenlik birimleri Deyrezzor kırsalına düşen el-Hseyniye Köyünde silahlı teröristlerle sıcak temasa girdi. Çatışmada teröristlerin bir çoğu ölü e yaralı düştü.

Bu arada yetkili bir kaynak; güvenlik birimlerinin Deyrezzor Kentinin Kusur Semtinde toplu bir mezarın bulunduğunu söyledi. Kaynak toplu mezarda, daha önce teröristler tarafından öldürülen sivil vatandaşların bulunduğunu ifade etti.

Aynı kaynak; Cura Semtinde de teröristlerin kullandıkları bir saha hastanesinin bulunduğuna işaret ederek, hastanede büyük miktarda çalıntı ilaç ve silahların ele geçirildiğini söyledi.

Suriye’nin Deyrezzor kentinde teröristlerin araç ve karargahları yok edildi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık