İslami Davet

Suriye’nin Halep kentinde silahlı gruplar arasında iç çatışma yaşandı

27 Eylül 2012 8:21

Halep’teki silahlı gruplar arasında bölge egemenliği konusunda yaşanan anlaşmazlığın çatışmaya dönüşmesi sebebiyle çok sayıda militanın öldüğü bildirildi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Halep’teki silahlı gruplar arasında bölge hakimiyeti konusunda yaşanan anlaşmazlığın çatışmaya dönüşmesi sebebiyle aralarında bazı grup liderlerinin de bulunduğu onlarca militan hayatını kaybetti.

Silahlı gruplar arasında çarşamba günü yaşanan çatışmanın Halep’teki olayların başladığı günden itibaren yaşanan en kanlı iç çatışma olduğu bildiriliyor.

Öte yandan Halep’teki operasyonlarını sürdüren Suriye güvenlik güçlerinin eş-Şear bölgesinde 5 silahlı militanı etkisiz hale getirdiği ve üzerine ağır makineli silahlar yerleştirilmiş 10 aracı da imha ettiği bildirildi.

Sahur semtinde düzenlediği operasyonlarda 26 militanı ölü 3 militanı da sağ olarak ele geçiren Suriye güvenlik güçlerinin Baideyn semtinde düzenlediği operasyonda 50 militanı etkisiz hale getirdiği, el-Meydan semtindeki ağır silah monte edilmiş 4 aracı da imha ettiği açıklandı.

Suriye’nin Halep kentinde silahlı gruplar arasında iç çatışma yaşandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık