İslami Davet

Başbakan İsmail Heniyye Gazze kuşatmasının kaldırılması talebini yineledi

28 Eylül 2012 10:54

Başbakan İsmail Heniyye Arap ve İslam ülkelerinden Filistin halkının yaşadığı trajediyi durdurmak, üzerindeki kuşatmayı kaldırmak, mahsur Gazze halkının ihtiyaç duyduğu yakıt ve gıdanın içeri girmesini sağlamak için harekete geçmelerini ve bu konuda karar almalarını istedi.

Başbakan İsmail Heniyye bu çağrısını, birkaç gün önce Filistinli bir ailenin elektrik olmadığı için yaktığı mumun yangına neden olması ve yangında hayatını kaybeden Fethi Abdulfettah isimli çocuğun taziyesi için gittiği El-Bağdadi ailesinin evinde yaptı.

Başbakan Heniyye taziye ziyaretinde, El-Bağdadi ailesine başsağlığı, yaralılara da Allah’tan acil şifalar diledikten sonra, hükümet olarak gereken her türlü desteği ve yardımı yapacaklarını söyledi.

Heniyye ziyarette yaptığı konuşmada devamla şunları söyledi: “Filistin halkı ilk kez bu şekilde kurban vermiyor. Daha önce de yaşadığımız bu olumsuzluklardan dolayı benzer acılar çektik, çekmeye de devam ediyoruz. Arap ve İslam ülkeleri ile dünyanın artık bu konuda bir karar alma zamanı gelmiştir. Kuşatmanın kaldırılması, büyük sıkıntı çeken bu halkın ihtiyaç duyduğu gıda ve yakıtın bölgeye sokulması gerekir. Bu krizin son bulması, evlerimizin yangınlardan kurtarılması gerekir.”

Başbakan İsmail Heniyye, taziyenin ardından Siyonist işgal zindanlarında 22 sene kaldıktan sonra özgürlüğe kavuşan Filistinli esir Suheyh Said El-Cudeyli’yi de ziyaret etti.

Yukarı Çık