İslami Davet

İntifadanın yıldönümünde Hamas : Direniş tercihine bağlıyız

28 Eylül 2012 17:08

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist rejimin Mescidi Aksa’yı yıkıp yerine heykel dikme projesinin, Hamas mensuplarının bedeninde kan dolaştıkça ve kalpleri attıkça hayat bulmayacağını; Kudüs’ün kurulacak bağımsız Filistin devletinin başkenti olacağını ve Mescidi Aksa’nın da işgalcinin boğazına düğümlenmiş bir diken olmaya devam edeceğini kaydetti.

Hamas hareketi intifadanın 12. yıldönümü münasebetiyle bugün (28 Eylül Cuma) yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mescidi Aksa ve kutsal mekânları koruma ve ulusal hukuku geri alma yolunun direniş olduğu kanaatimizi bir kere daha yineliyoruz. İşgalcinin Filistin topraklarını, Filistin kanını heder ettiği, saldırılarının gün geçtikçe arttığı bir dönemde direnişten daha uygun bir dilin olmadığını düşünüyoruz.”

Direniş gruplarını Filistin halkına zarardan başka bir şey kazandırmayan görüşmeleri reddetmeye davet eden Hamas, güçten başka dilden anlamayan işgalciye karşı tek yolun direniş olduğunu belirtti.

Esirlere karşı vefalı olmaya devam edeceğine dair söz veren Hamas hareketi açıklamasında ayrıca, “Özgürlerin Vefası anlaşması ve esirlerin boş mideleriyle ortaya koydukları direniş ve direnişin ardından kazandıkları zafer, birlik ve beraberlik içinde Siyonist gardiyanlara ve cezaevi idaresine karşı koyabileceğimizi, gasp edilmiş hak ve hukukumuzu geri alabileceğimizi gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İntifadanın yıldönümünde Hamas : Direniş tercihine bağlıyız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık