İslami Davet

Abbas’ın BM konuşması halkın arzusunu yansıtması gerekirdi

29 Eylül 2012 20:37

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın uluslararası platformlarda, özellikle de intifadanın yıldönümünde Filistin halkının arzu ettiği şeyleri dile getirmesi gerektiğini söyledi.

Hamas lideri Ebu Merzuk, Facebook üzerinden paylaştığı bilgide, Ebu Mazin’in BM’de yaptığı konuşmanın oldukça duygusal olduğunu, yerleşkelerin inşaatına olan kızgınlığını hissettirdiğini ve BM üyeliği için çabalarına devam edeceğini hatırlattığını söyledi.

Ebu Merzuk devamla şunları söyledi: “Burada şu soru sorulmalı. Acaba bu yılki konuşmasıyla geçen seneki konuşması arasında bir fark var mı? Hatta geçen sene gördüğü ilgi, alaka ve alkışı bu yıl gördü mü? Aynı şeyi işgal altındaki Filistin için de sormak gerekir. İntifadanın yıldönümünde Mahmud Abbas’ın yapabileceği şeylerden ve Filistin halkının arzusunu yansıtacak hususlardan bahsetmesi gerekirdi.”

Mahmud Abbas’a çağrıda bulunan Ebu Merzuk, düşmanla sürdürdüğü anlamsız görüşmelere ve güvenlik koordinasyonuna son vermesini, Paris Ekonomi Anlaşması’nı askıya almasını, yerleşim birimlerinin inşaatına karşı halk direnişi için çalışmasını, Gazze’yi cezalandırmaktan vazgeçmesini ve Filistin barışı için samimi niyetini göstermesini istedi.

Ebu Merzuk yaptığı çağrıda ayrıca, Mahmud Abbas’tan Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’de seçimlerin yapılması için havayı yumuşatmasını, özgürlükleri kısıtlamaya son vermesini, Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’de seçim için kayıtların yapılmasına kolaylık sağlamasını istedi.

Abbas’ın BM konuşması halkın arzusunu yansıtması gerekirdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık