İslami Davet

Müslüman Kardeşler: Muhammed Mursi hiçbir zaman siyonistlerle görüşmeyecektir

29 Eylül 2012 18:01

Mısır’da faaliyet gösteren Müslüman Kardeşler Cemaati’nin Genel Sekreteri Mahmud Hüseyin, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin iki ülke arasında daha önce imzalanan Camp David Anlaşması’nın düzenlemesi için bile olsa hiçbir şekilde Siyonist yetkililerle görüşmeyeceğini belirterek, Müslüman Kardeşler’in Filistin meselesinin çözümü ve işgal yönetimiyle ilişki arasında güçlü bir ilişki kurduğunu söyledi.

Mısır’da çıkan El-Misriyy’ul-Yevm gazetesinin kendisiyle yaptığı röportajda önemli konulara değinen Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri Hüseyin, Cumhurbaşkanı Mursi’nin uluslararası bir platformda Siyonist Başbakan veya bir başka yetkiliyle görüşmesi durumunda cemaatin tavrının ne olacağına dair bir soruya “Biz Filistin halkının hakkını destekliyoruz. Filistin halkı bütün haklarına kavuşmadan yapılacak bir açıklama lüks olmaktan öteye geçemeyecektir” dedi.

Müslüman Kardeşler’in tutumunu ve ilkeli duruşunu bir kez daha yineleyen Genel Sekreter Hüseyin “İşgal yönetimi Filistinlilere yönelik sorumluluklarını yerine getirmeden onlardan hiçbirini kabul etmeyeceğiz. Onlardan birini kabul etmek zorunda değiliz” ifadesini kullandı.

Müslüman Kardeşler: Muhammed Mursi hiçbir zaman siyonistlerle görüşmeyecektir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık