İslami Davet

Siyonist işgal güçleri Kalkiliya ve El-Halil’de 4 Filistinliyi gözaltına aldı

30 Eylül 2012 19:23

Siyonist işgal güçleri bugün (30 Eylül Pazar) işgal altındaki Batı Yaka’nın kuzeyinde ve güneyinde Kalkiliya ve El-Halil kentlerine ve köylerine yaptığı baskınlarda biri çocuk dört Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistinli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal ordusuna ait bir askeri birlik bu sabah erken saatlerde Kalkiliya kentinin doğusundaki Azun beldesine baskın düzenledi. Siyonist işgal güçlerinin Azun beldesinde Filistinli üç genci evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve gözaltına alınan gençlerin Mutasım Rıdvan, Ahmed Rıdvan ve Abdüllatif Suveydan olduğu bildirildi.

El-Halil’deki Filistin güvenlik kaynakları, Siyonist işgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki Surif beldesinden 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ğuneymat’ı El-Halil’deki İbrahim El-Halil Camisi’ne girmeye çalıştığı sırada gözaltına aldığını belirtti.

Bu arada, Siyonist gaspçılardan bir grup dün El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesi yakınlarında Filistinlilerin topraklarının işgal edilmesini protesto etmek için düzenlediği yürüyüşe saldırdı.

Protesto yürüyüşüne katılanlardan iki kişinin maskeli gaspçıların taşlı saldırısıyla yaralandığı belirtilirken, işgal güçlerinin de gaspçıların saldırısını seyretmekle yetindiği kaydedildi.

Siyonist işgal güçleri Kalkiliya ve El-Halil’de 4 Filistinliyi gözaltına aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık