İslami Davet

UNRWA Gazze Şeridi’nde öğrencilere kırtasiye dağıtımına başlıyor

30 Eylül 2012 19:28

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Gazze Şeridi direktörü Robert Turner, örgütün finans konusunda karşı karşıya olduğu büyük zorluklara rağmen yarın (1 Ekim Pazartesi) sabahtan itibaren okullarda kırtasiye dağıtımına yeniden başlayacaklarını açıkladı.

UNRWA’ya bağlı okullarda 225 bin erkek ve kız öğrenci eğitim görüyor. Gazze Şeridi’nde yeni eğitim ve öğretim yılı yaklaşık bir ay önce başladı. Öğrenciler, okulların açılmasıyla birlikte UNRWA’dan sadece ders kitaplarını alabilmişti.

Robert Turner, konuyla ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, UNRWA’nın yaşadığı mali krize rağmen bu yıl da örgüte bağlı okullarda eğitim gören öğrencilere defter ve kırtasiye yardımında bulunacaklarını belirtti.

Dağıtılacak kırtasiye paketlerinde mürekkepli kalem, kurşun kalem ve defter bulunduğunu ifade eden Turner, UNRWA olarak verdikleri hizmetin düzeyini korumaya gayret ettiklerini söyledi.

“Bu zor zamanda ailelerin üzerindeki mali yükün farkındayız” diyen Turner, Gazze Şeridi’nde yaygın fakirlik ve işsizlik hallerine dikkat çekti. BM yetkilisi, UNRWA’nın yapacağı kırtasiye yardımının ailelerin yükünü hafifletmesini ümit ettiklerini belirtti.

UNRWA Gazze Şeridi’nde öğrencilere kırtasiye dağıtımına başlıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık