İslâmi Davet

Yemen halk güçleri ülkelerine saldıran 4 savaş uçağını düşürdü. Son gelişmeler için tıklayınız...

Yemen halkının savunucusu Yemen Hizbullahı'nın TV kanalı Al Masirah TV'yi izlemek için tıklayınız...

 27 Mart 2015 Cuma / 7 Cemaziyelahir 1436 | 27 Mart 2015 (17) 26 Mart 2015 (78) 25 Mart 2015 (59) toplamda 114,740 içerik var Facebook Twitter YoutubeTema Seç:

İran-Mısır ilişkileri korsan İsrail’in çıkarlarını tehlikeye atıyor

7 Şubat 2013 20:35

İran Melayir bölgesi Milletvekili “İran’la Mısır arasında dostane ilişki kurulması ABD’yle İsrail’in menfaatlerini tehlikye sürüklüyor” dedi.

İslami Şura Meclisi Melayir bölgesi Milletvekili Ahmed Aryainejad, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Mısır ziyareti ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yle görüşmesine değinerek “Bu ziyaret kuşkusuz Ortadoğu’nun bu iki büyük ve etkin ülkesi arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine sebep olabilecektir” dedi.

Aryainejad daha sonra “Bu iki ülke arasında dostane ilişki kurulması bir yandan ABD’yle Siyonist İsrail’in menfaatlerini tehlikeye sürüklüyor, diğer taraftan da İran’ın pazarlık ve diplomasi alanında yüksek güce sahip olduğunu ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

Melayir Milletvekili açıklamalarının devamında, İran’la Mısır’ın 34 yıl sonra yeniden siyasi ilişki kurduklarını hatırlatarak “Mısır’da İslamcıların iktidar olması uzun yılların ardından iki ülkenin yeniden birbirine bağlanmalarına sebep oldu” şeklinde konuştu.

İran-Mısır ilişkileri korsan İsrail’in çıkarlarını tehlikeye atıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık