İslâmi Davet
 28 Ağustos 2014 Perşembe / 2 Zilkade 1435 | 28 Ağustos 2014 (30) 27 Ağustos 2014 (55) 26 Ağustos 2014 (77) toplamda 103,228 içerik var Facebook Twitter Youtube Tema Seç:

İran-Mısır ilişkileri korsan İsrail’in çıkarlarını tehlikeye atıyor

7 Şubat 2013 20:35

İran Melayir bölgesi Milletvekili “İran’la Mısır arasında dostane ilişki kurulması ABD’yle İsrail’in menfaatlerini tehlikye sürüklüyor” dedi.

İslami Şura Meclisi Melayir bölgesi Milletvekili Ahmed Aryainejad, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Mısır ziyareti ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yle görüşmesine değinerek “Bu ziyaret kuşkusuz Ortadoğu’nun bu iki büyük ve etkin ülkesi arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine sebep olabilecektir” dedi.

Aryainejad daha sonra “Bu iki ülke arasında dostane ilişki kurulması bir yandan ABD’yle Siyonist İsrail’in menfaatlerini tehlikeye sürüklüyor, diğer taraftan da İran’ın pazarlık ve diplomasi alanında yüksek güce sahip olduğunu ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

Melayir Milletvekili açıklamalarının devamında, İran’la Mısır’ın 34 yıl sonra yeniden siyasi ilişki kurduklarını hatırlatarak “Mısır’da İslamcıların iktidar olması uzun yılların ardından iki ülkenin yeniden birbirine bağlanmalarına sebep oldu” şeklinde konuştu.

İran-Mısır ilişkileri korsan İsrail’in çıkarlarını tehlikeye atıyor Konusuna Ait Etiketler

Google Aramanızı aşağıdaki kutudan yapabilirsiniz!

Yukarı Çık