İslâmi Davet
 22 Mayıs 2015 Cuma / 3 Şaban 1436 | 22 Mayıs 2015 (53) 21 Mayıs 2015 (66) 20 Mayıs 2015 (78) toplamda 118,128 içerik var Facebook Twitter YoutubeTema Seç:

Suriye’deki teröristler halkı canlı kalkan olarak kullanıyor

13 Ocak 2014 8:06

Suriye başbakanı teröristlerin işgal ettikleri bölgelerde vatandaşların giriş ve çıkışlarına engel oluşturarak, onları insan kalkanı olarak kullandıklarını belirtti.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Vail el-Halaki Pazar günü uluslar arası Kızılhaç komitesi başkanı Piter Maurer ile yaptığı görüşmede terörist grupların kuşatma altına aldıkları sivil vatandaşları işkence ettiğini veya en vahşi şekilde katlettiğini, insani yardımların ulaşmasını engellediğini böylece Şam yönetiminde siyasi baskı oluşturmak istediğini ifade etti.

Suriye başbakanı Şam yönetiminin yasal, ahlaki ve insani görevleri gereğince ülkenin tüm bölgelerine insani ve tıbbi acil yardımlar ulaştırması gerektiğini söyledi.

Vail el-Halaki bazı medya çevrelerinde Şam yönetiminin insani yardımların halka ulaşmasını engellediğine dair söylentilerin temelsiz olduğunu, söz konusu çevrelerin de Suriye halkı kanının akıtılmasında teröristlerin ortağı olduğunu vurguladı.

Suriye’deki teröristler halkı canlı kalkan olarak kullanıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık