İslami Davet

İran: ABD’nin Suriye’ye saldırısı teröristlerin güçlenmesine sebep olacak

İran’ın BM’deki daimi temsilcisi Amerika’nın Suriye’ye yönelik füze saldırısını kınadığı açıklamasında, bu sorumsuzca girişimin, bölgede terörizmin artmasına neden olacağını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Gulam Ali Hoşru, dün BM genel kurulunun başta Suriyeli mülteciler olmak üzere Akdeniz bölgesi mültecileri konulu oturumda yaptığı açıklamada, Amerika’nın füze saldırısını sorumsuzca ve tehlikeli bir girişim olarak nitelerken, ”bu girişimin teröristlerin güçlenmesine ve Suriye halkının perişanlığının daha da artmasına neden olacağını’ söyledi.

İranlı yetkili, ABD’nin Suriye’ye saldırısının çok açık bir şekilde BM bildirgesi ve uluslararası insan haklarının çiğnenmesi olduğunu belirterek, bu saldırı girişiminin aynı zamanda Suriye’de terörizm ve radikalizme son verilmesi yönünde yapılan bir kaç yönlü girişimlerin de zayıflatılmasına neden olacağını söyledi.

İran’ın BM temsilcisi, İran’da geçmişten beri uzun yıllardır milyonlarca Afganlı ve Iraklı mültecilerin bulunmasına işaretle, İran’ın uluslararası toplumun desteği olmaksızın mültecilere ev sahipliği yaptığını hatırlattı.

İranlı yetkili, siyonist rejim İsrail’in saldırılarından ve işgalci siyasetlerinden dolayı milyonlarca Filistinli mültecinin dünyanın dört bir yerinde mülteci olarak yaşadığını belirterek, Akdeniz bölgesinde mülteci dalgasının artmasının sebebinin dış müdahaleler ve zorunlu savaşların olduğunu söyledi.

İran: ABD’nin Suriye’ye saldırısı teröristlerin güçlenmesine sebep olacak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık