İslami Davet

İran istihbarat bakanı: Düşmanların bütün girişimleri gözetleniyor

19 Mayıs 2017 19:19

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmud Alevi, İran güvenlik güçlerinin düşmanların her türlü komplosunu gözetlediğini ve onlara karşı kesin misillemede bulunacaklarını söyledi.

Alevi, İran’da bugün düzenlenen 12. Dönem Cumhurbaşkanlığı ile Köy ve Şehir Encümenleri seçimlerinde bu saate kadar güvenliği bozacak bir olayın olmadığını söyledi.

Alevi yaptığı açıklamada, geçmiş dönemlerde bazı devrim karşıtı gurupların güvenliği bozmak için çaba sarf ettiklerini fakat bu seçimlerde böyle olay yaşanmadığını söyledi.

Savaş zamanında bile tüm tehditlere rağmen İran halkının Kudüs ve Devrim yıldönümü yürüyüşlerine korkusuzca katıldıklarını ifade eden Alevi, halkın katılımının her zaman güvenliğin pekişmesine yardımcı olduğunu söyledi.

İran halkının her zaman gerekli yerlerde güvenliğin sağlanmasında en iyi rollerini ifa ettiğini belirten Alevi, bu seçimlerde de halkın sahnede olması ile güvenliğin sağlanmasına yardımcı olunacağını söyledi.

Geçmiş günlerde büyük küçük seçim güvenliğini bozmaya çalışan gurupların darbe aldığını ifade eden Alevi, bakanlık görevlileri ile halkın uyanık olduğunu ve bir tehlike anında hemen müdahale ettiklerini söyledi.

Alevi, ülke güvenliğinde etkili olan Ordu, Devrim Muhafızları, Kolluk Kuvvetleri, Yargı Erki, Valilikler ve Kaymakamlıkların da koordinasyon içinde hareket ettiklerini söyledi.

Bu arada İran emniyet güçleri genel komutanı tuğgeneral Hasan Eşteri, seçimlerin huzur ve güven ortamında yapılması için güvenlik güçlerinin her türlü hazırlığı daha önceden yaptığını söyledi ve seçimlerin güvenli bir ortamda gerçekleştiğini söyledi.

İran istihbarat bakanı: Düşmanların bütün girişimleri gözetleniyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık