İslami Davet

70. Dünya Sağlık Asamblesi”nde İran’ın çalışmaları tanıtıldı

27 Mayıs 2017 10:12

İran sağlık bakanlığı yardımcısı, “70. Dünya Sağlık Asamblesi”nde sağlık alanında ve sağlıkta reformla ilgili İran devletinin başarılı girişimlerinin tanıtıldığını bildirdi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılacak “70. Dünya Sağlık Asamblesi”ne katılan İran Sağlık Bakanı Yardımcısı Ali Akber Sayyari dün İRNA’ya yaptığı açıklamada bu oturumda muhtelif dünya ülkelerinde sağlık alanında var olan sorunlar ve bu sorunlara çözüm yollarının ele alınarak görüşüldüğünü bildirdi.

Bu oturumda fer’i toplantıların da düzenlendiğini ve bu toplantılardan birinin de sağlık alanında İran devletinin gerçekleştirdiği önemli başarılar ve reformunun incelendiğini belirten İran Sağlık Bakanı Yardımcısı Ali Akber Sayyari, İran’ın sağlık alanında önemli uluslararası bilimsel başarılara imza attığını ve tüm bunları yerlileştirdiğini, sağlık hizmetlerini ülkenin en ücra köylerine dahi yaydığını söyledi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılacak “70. Dünya Sağlık Asamblesi” 22 Mayıs ayında düzenlendi ve bu konferansa İran’ı sağlık bakanı Hasan Gazizade Haşimi başkanlığında bir heyet temsil etti.

Haşimi bu konferans’ta önemli bir de konuşma yapmanın yanı sıra bir çok ülkenin sağlık bakanları ve yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirerek ikili işbirliği meselesini ele aldı.

70. Dünya Sağlık Asamblesi”nde İran’ın çalışmaları tanıtıldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık