İslami Davet

Arap dünyası şahsiyetlerinden Bahreyn’deki “şiddete dur” açıklaması

Al-i Halife rejimi, ed-Doraz bölgesini adeta bir askeri üs haline getirdiği bir sırada, Arap dünyasından gazı siyasi ve kültürel şahsiyetler bir açıklama yaparak, Bahreyn halkına karşı şiddetin derhal durdurulmasını istediler.

Arap dünyasından bir grup şahsiyet bugün yaptığı açıklamada, Bahreyn’in son günlerde Riyad’daki oturumların ardından Al-i Halife rejiminin halkın meşru haklarına yönelik kanlı saldırılara sahne olduğuna vurgu yaptı.

Açıklamayı imzalayanlar, Bahreyn yönetiminin etnik kökenli zulmünü kınayarak, saldırıların derhal durdurulmasını, tutukluları serbest kalmasını, insan haklarının ihlali ve sindirme girişimlerinin durdurulmasını istediler.

Al-i Halife rejimi, ülkenin büyük din adamlarından Şeyh İsa Kasım’ın evinin bulunduğu ed-Doraz meydanına 20 zırhlı ve askeri araç konuşlandırıp, giriş çıkışları kapatarak, bölgeyi adeta bir askeri üs haline getirmiştir.

Geçtiğimiz hafta Bahreyn güvenlik güçlerinin ed-Doraz bölgesine düzenlediği saldırılarda, 5 kişi hayatını kaybetti, 100’ü aşkın kişi de yaralandı, ayrıca 286 kişi de gözaltına alındı.

Arap dünyası şahsiyetlerinden Bahreyn’deki “şiddete dur” açıklaması Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık