İslami Davet

Suriye Ordusunun IŞİD’e karşı zaferleri sürüyor

13 Eylül 2017 16:30

Suriye ordu birlikleri, terör örgütü IŞİD mensuplarına karşı operasyonunun devamında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirmeyi ve bazı noktaları daha işgalden kurtarmayı başardılar.

Suriyeli bir askeri kaynak, Deyrezzor’da askeri havalimanı IŞİD kuşatmasından kurtaran ordu birliklerinin daha önceden havalimanında bulunan ordu birlikleri ile birlikte Cafra Beldesi yakınlarında IŞİD’e karşı nitelikli operasyonlarda bulunduklarını belirtti. Kaynak teröristlerin ciddi kayıplara uğratıldıkları operasyonlarda ordu kontrolündeki alanların genişletildiğine dikkat çekti.

Ordu birliklerinin Deyrezzor Kenti ve kırsalında IŞİD’e karşı karadan ve havadan yoğun operasyonlarını başarıyla sürdürdüklerini ifade eden askeri kaynak; hava güçlerimizin Cneyna, Ayyaş, Bğayliye, Hatla, Huveyka ve Mebar el Cafra bölgelerinde IŞİD mevkileri ve araçlarını muhtevalarıyla imha ettiklerini kaydetti.

Bu arada askeri bir kaynak Hama İlinin doğusunda IŞİD’e karşı operasyonları sırasında ordu birliklerinin Selemiye kırsalının Uzeyb Vadisinde dakik istihbarat bilgileri üzerine IŞİD’li 25 teröristten ibaret bir terör grubunu pusuya düşürdüklerini belirtti.

Kaynak canlı olarak yakalanan 25 teröristin havzalarında muhtelif tür silah ve ekipmanlarıyla birlikte ele geçirildiklerine dikkat çekti.

Bu arada askeri bir kaynak Hama İlinin doğusu Selemiye kırsalının da doğusunda IŞİD ile şiddetli çatışmalara giren ordu birliklerinin Mesud Beldesini bu çetelerden kurtarıp kontrollerine aldıklarını belirtti.

Kaynak daha önce IŞİD’ten kurtarılan Ukeyrebbat Beldesinden kaçıp Mesud Beldesinde siperlenen IŞİD’li tüm teröristlerin etkisiz olarak ele geçirildiklerini ifade ederken, onlara ait bir bombalı araç ve bir zırhlı aracın da ele geçirildiğini aktardı.

Suriye ordu birliklerinin kontrole alınan beldede konuşlandığını ifade eden kaynak; civarda bulunan belde ve köylerde IŞİD’e karşı operasyonları başarıyla devam ettiğini kaydetti.

Diğer yandan Humus İlinin doğusunda IŞİD’e karşı yürütülen operasyonlarda yeni başarıların kaydedildiğini belirten askeri bir kaynak; Belas Sıradağlarının kuzeyinde ordu kontrolündeki bölgelerin genişletildiğini belirtti. Kaynak Şair Sıradağlarının doğusunda da IŞİD mevkilerine yönelik operasyonların yoğunlaştırıldığını ifade etti.

Operasyonlarda yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü kaydeden kaynak, bir kısmı ağır silahlarla donatılmış, bir kısmı da zırhlı ya da bombalı olmak üzere birçok aracın imha edildiğini aktardı.

Suriye Ordusunun IŞİD’e karşı zaferleri sürüyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık