İslami Davet

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: Eski Emniyet Mensuplarını Almaya Hazırız

1 Aralık 2017 14:42

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı sözcüsü İyad El-Bezm, bakanlığın eski emniyet mensuplarını şu anda var olanlara dahil etmek için bir komisyon kurduğunu, emniyetle ilgili anlaşmanın açık olduğunu ve bunu uygulamaya hazır olduklarını söyledi.
El-Bezm, Birzeit Üniversitesi Merkezi’nin Gazze’de kendisiyle yaptığı röportajda, İçişleri Bakanlığı’nın 2011 Kahire Antlaşması’na göre eski 3000 emniyet, sivil savunma ve ulusal güvenlik mensubunu halihazırdaki emniyet birimine katmaya hazır olduğunu ifade etti.
Gazze’de bugünkü emniyet teşkilatı sayesinde 10 yıldır önemli ölçüde güvenliğin ve istikrarın sağlandığını belirten El-Bezm, sebepler, gerekçeler ve şartlar ne olursa olsun bakanlığın bu birimden ve mensuplarından vazgeçmesinin söz konusu olmadığını hatırlattı.
12 Ekim Kahire Anlaşması gereği Batı Yaka’dan gelmesi gereken emniyet komisyonunu beklediklerini belirten El-Bezm “eski emniyet mensuplarını Gazze’de şu anda var olan yapıya dahil etmek için güvenlik komisyonu kurduk. Bunun için öneriler hazırladık. Batı Yaka’dan gelecek güvenlik heyetini beklemeye başladık ve halen bekliyoruz. Niçin gelmediğini de bilmiyoruz. Bizim tarafımızda bunu geciktirecek hiçbir sebep yok” dedi.
El-Bezm, gelecek güvenlik heyetiyle bu konudaki anlaşmayı hayata geçirmek için engelleri kaldırmaya hazır olduklarını kaydetti.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: Eski Emniyet Mensuplarını Almaya Hazırız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık