İslami Davet

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Estonya Cumhurbaşkanı ile görüştü

1 Aralık 2017 12:03

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aile ve Kadın İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Masume İbtikar bugün Estonya Cumhurbaşkanı ile bir araya gelerek, ikili işbirliğini geliştirme yollarını ele aldı.

İRİB Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar İzlanda’nın başkentinde düzenlenen Kadın Siyasi Yetkililer Konferansı’nın kulisinde Estonya Cumhurbaşkanı Gudni Johannesson ile bir araya geldi.

Görüşmede İbtikar, iki ülkenin ticari ve diplomatik münasebetlerine işaretle, kadın ve aile konusunun ilişkilerinin gelişmesindeki önemli maddelerden sayıldığını vurguladı.

İran’ın İzlanda Büyükelçisi Muhammed Hasan Habibullahzade bu bağlamda yaptığı açıklamada, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın iki ülkenin iletişim ve bilişim teknolojileri, turizm, ECO turizm ve el sanatları gibi alanlarda işbirliği yapabileceğini söylediğini ifade etti.

Görüşmede Estonya Cumhurbaşkanı da İran ile kadın alanı dahil işbirliğinin geliştirilmesine sıcak baktıklarını belirterek, iletişim ve bilişim teknolojisinin turizm sektörünün gelişmesinde önemli rol ifa ettiğini vurguladı.

İran Cumhurbaşkanının kadın ve aile işlerinden sorumlu yardımcısı Masume İbtikar, dün Hırvatistan cumhurbaşkanıyla yaptığı görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te Siyaset Kadın Yetkilileri oturumunun kulisinde gerçekleşen bu görüşmede bayan Masume İbtikar, Hırvatistan cumhurbaşkanı bayan Colinda Grabar Kitarovich’in İran ziyaretinin başarılı ve verimli geçtiğini belirterek, bu ilişkilerin devamlı olmasını temenni etti.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Estonya Cumhurbaşkanı ile görüştü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık