İslami Davet

Ayetullah Eraki: Ehli Beyt (as)’ın sevgisi, tekfiri grupların oluşmasında en önemli engel

2 Aralık 2017 12:50

İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri, Ehli Beyt (as) sevgisi etrafında sağlanan birlik ve vahdetin, İslam dünyasında selefi-tekfiri grupların oluşmasını engellemek yönünde en iyi çözüm olduğunu bildirdi.

Dün akşam Kum kentinde Hz. Masume (sa)ın mübarek türbesinde düzenlenen “Rahmet ve Vahdet” şiir töreninde konuşan İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri,Ayetullah Muhsin Eraki, dünya Müslümanlarının %90’ının kendilerini Ehli Beyt (as) muhipleri olarak kabul ettiklerini ve bunun ise İslam dünyasında çok büyük bir potansiyel ve gücü oluşturduğunu söyledi.

Dünya müslümanlarının bölük ve pörçük olmak yerine Ehli Beyt(as) sevgisi ekseninde birlik ve dayanışma içinde olmaları gerektiğini belirten İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri, bu muhhabbet ve sevginin coşkuya dönüşmesi durumunda artık IŞİD adında bir şeyin var olamayacağını bildirdi.

Bu şiir gecesi töreninde İran ve yabancı ülkelerden dini içerikli şairler, Ehli Beyt sevgisi ve vahdet etrafında kendi şiirlerini okudular. Okunan şiirlerin Farsça, Fransızca, Kürtçe, Urduca, Azerice olduğu bildirilmekte.

Ehli Sünnet Müslümanları Allah Peygamberi Hz. Muhammed (saas)in mübarek veladetini 12 Rebiul Evvel ve Şiiler ise 17 Rebiul Evvel olarak kabul ettikleri için bu iki tarih arasında var olan hafta rahmetli İmam Humeyni tarafından dünya Müslümanları vahdet haftası olarak ilan edilmiştir. Her yıl bugün İslam dünyasında müslümanlar tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmakta.

Ayetullah Eraki: Ehli Beyt (as)’ın sevgisi, tekfiri grupların oluşmasında en önemli engel Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık