İslami Davet

İran Öğrenci Hareketlerinden Nuceba’ya Destek

2 Aralık 2017 12:16

İran öğrenci hareketleri tarafından yapılan açıklamada; ABD Kongresi’nin İslami Direniş Hareketi Nuceba’ya karşı yaptırım tasarısının IŞİD’in yenilmesinden dolayı en büyük kaybeden tarafın ABD ve şom Siyonist rejimin olduğunu ortaya koyduğu bildirildi.

Irak İslami Direniş Hareketi Nuceba’nın İran Ofisi’nin bildirdiğine göre; İran’ın genelindeki öğrenci hareketleri adına İslami Vahdet Tahkim Ofisi tarafından yapılan açıklamada; ABD Kongresi’nin söz konusu girişimi kınanırken, Nuceba’ya destek verildiği ifade edildi.

Cuma Namazının ardından dağıtılan bildiride; ABD’nin Irak ve Suriye’de yıllarca terör örgütü IŞİD’e karşı ön safta mücadele veren asaletli Nuceba hareketini terör örgütü olarak ilan etmesinin insanlık karşıtı ve terör girişimi olduğu, bunun IŞİD yenilgisinden en büyük kaybeden tarafın bizzat ABD ve şom Siyonist rejimin olduğunu ortaya koyduğu bildirildi.

Washington’un yıllardır yaptığı fedakarlık ve mücadelelerinden dolayı Nuceba’yı takdir etmek yerine terörist olarak ilan etmesini komik olarak nitelendirilen açıklamada; bunun Washington’un Nuceba’ya karşı ilk hasmane girişim sayılmadığını, 9 yıldır Nuceba Hareketi Lideri Şeyh Ekrem Kabi’nin ABD’nin kara listesinde isminin yer aldığı ifade edildi.

İran öğrenci hareketleri tarafından yapılan ortak açıklamada; İranlıların Irak, Suriye, Pakistan ve Lübnan halkının yanında Nuceba’ya tam desteğini belirterek, ABD Kongresi’nin kararını kınadıklarını belirttiler. Irak Haşdi Şabi Gücü, Lübnan Hizbullahı, Filistin HAMAS ve İslami Direni Hareketi ve Yemen Ensarullahı ile birlikte Nuceba’nın İslam ümmetinin onur kaynağı olduğunu, tüm direniş gruplarının işgal altındaki Kudüs’te cemaat namazına duracağı günün uzak olmadığını vurguladı.

İran Öğrenci Hareketlerinden Nuceba’ya Destek Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık