İslami Davet

Londra’nın sessizliği Yemen halkı katilleri ile işbirliğidir

2 Aralık 2017 12:45

İngiltere İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, yaptığı yazılı açıklamada İngiltere başbakanının Riyad karşısındaki sessizliğinin gerçekte onun mazlum Yemen halkı aleyhinde işlenen katliam ve cinayetlere ortak olduğu anlamına geldiğini bildirdi.

İngiltere İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, dün Cuma günü yayınladığı Twitter mesajında İngiltere başbakanı Traza May’ın Arabistan’ı ziyaret sırasında Suudi rejimi makamlarının Yemen’deki cinayetleri karşısında sessiz kalarak gerçekte bu cinayet ve katliamlara ortak olduğunu bildirdi.

İngiltere İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, Arabistan’ın Yemen ablukasına son vermesi ve Londra’nın da Arabistan’a silah satımını durdurması gerektiğini bildirdi.

İngiltere Başbakanı May, 3 günlük bölge turu kapsamında Irak ziyaretinin ardından Riyad’a gitmiş ve bu ziyaret’te Suudi rejimi ile yeni silah anlaşması imzalamış ancak saptırıcı bir açıklama ile Arabistan’ın Yemen ablukasına son vermesi gerektiğini bildirmişti

Öte yandan dünya sağlık örgütü Yemen’de Kolera’dan sonra bu kez de Dipteri hastalığının yaygınlaşmakta olduğunu bildirdi.

Londra’nın sessizliği Yemen halkı katilleri ile işbirliğidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık