İslami Davet

Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: ‘Sana’daki pervasız eylemler durdurulmalı’

2 Aralık 2017 15:05

Yemen hizbullahı lideri Abdulmelik el-Husi, müttefiki olan devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’e ‘Sana’daki pervasız eylemleri durdurma’ çağrısında bulundu.

Abdulmelik el-Husi, kendilerine ait “El-Mesire” televizyonundan yayınlanan açıklamasında, taraflar arasında Sana’da bugün yeniden başlayan çatışmalara işaret ederek, “hiç bir gerekçesi olmayan bu pervasız eylemlerin durdurulmasını” istedi.

“Sana’da olanlar düşmanların karar sahiplerini etkilemede başarılı oldukları bir sızmadır. Orada tehlikeli bir viraja girdiler.” diyen El-Husi, “Genel Halk Kongresi Başkanı’nı (Salih) bu milislerden daha olgun, akıllı ve rasyonel olmaya ve fitnenin durdurulması çabalarında olumlu bir tepki göstermeye çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu çatışmaların devam etmemesi uyarısında bulunan El-Husi, devleti sorumluluklarını yerine getirmeye davet ettiğini söyledi.

Abdulmelik el-Husi, ayrıca, başkentin güvenliği ve istikrarı konusunda sorumlu davranmaya çağırdığı Yemen halkından da “Sana ve başka bölgelerde kaos ve fitneyi yaymaya çalışan kanlı çağrılara” kulak asmamalarını istedi. ayrıca, başkentin güvenliği ve istikrarı konusunda sorumlu davranmaya çağırdığı Yemen halkından da “Sana ve başka bölgelerde kaos ve fitneyi yaymaya çalışan kanlı çağrılara” kulak asmamalarını istedi.

Yemen Hizbullahı Lideri Abdulmelik El Husi: ‘Sana’daki pervasız eylemler durdurulmalı’ Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık