İslami Davet

Ali Ekber Velayeti: ABD’yi, Elbu Kemal’den Olduğu Gibi Rakka’dan da Çıkaracağız

3 Aralık 2017 18:12

İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen bir konferansta konuşan Ali Ekber Velayeti, ”İran, ister Şii olsun ister sünni tüm farklı İslami grupları destekliyor. Bugüne kadar bu konuda başarı elde ettiysek, İran İslam Devrimi’nin büyük lideri İmam Hamaney ve İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu Rahmetli İmam Humeyninin sayesindedir” dedi.

Terör örgütü DEAŞ’ın Batı tarafından, İslam’ın kötülenmesi için kurulduğunu anlatan Velayeti, DEAŞ’ın Irak’taki liderlerinden Zerkavi’nin sözlerine işaret ederek, örgütün İran’ın vurulması için kurulduğunu ve İran’ın inanç merkezi olan Necef’in yok edilmesi gerektiğini savunduğunu söyledi.

Ali Ekber Velayaeti konuşmasının devamında; ABD Rakka’da 12 askeri üs kurmak ve etkinliğini sürdürmek için 10 bin askerini bölgede konuşlandırmak istiyor. Amerikalılar ve Avrupları bazı ülkeler ile Siyonistlerden oluşan kiralıkları, şunu iyi bilsinler ki en kısa zamanda Rakka’dan da çıkacaklardır. Elbu Kemal’de kalma hayalleri de vardı ancak oradan da çıktılar. Elbu Kemal’deki varlıklarının Tahran, Şam, Beyrut ve Bağdat ilişkilerini bozacağını zannediyorlardı ama bunu başaramadılar.”

Ali Ekber Velayeti: ABD’yi, Elbu Kemal’den Olduğu Gibi Rakka’dan da Çıkaracağız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık