İslami Davet

El-Berdevil Uzlaşı Görüşmelerindeki Kavram Oyunlarına Dikkat Çekti

3 Aralık 2017 12:36

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Hamas’ın kararının şartlar ne olursa olsun uzlaşıdan vazgeçmemek olduğunu söyledi.

Gazze’de düzenlediği panelde konuşan El-Berdevil, uzlaşı anlaşmasının imzalanmasından bu yana gündeme getirilen “kanun”, “kontrolün sağlanması” ve benzeri kavramlar olduğunu, Fetih hareketinin bu kavramları keyfine göre kullandığını ifade etti.

“Kontrolü sağlama” kavramına değinen El-Berdevil, söz konusu kavramın tek taraflı olarak keyfi bir şekilde kullanıldığını bildirdi.

Hükümetin Gazze Şeridi’ndeki görevlerini teslim alacağı tarihin on gün ertelendiğini belirten El-Berdevil, Ramallah’ın duruma müdahale ettiğini ve anlaşmaya “Hükümet kanuna göre kontrolü sağlayıncaya kadar” ifadesinin yazılmasını istediğini söyledi.

Uzlaşının mevcut şartlarla sağlanamayacağını ifade eden El-Berdevil, “Saatlerce şu cümleyi ve bu cümleyi, oradan bir harfi buradan bir harfi konuştuk. Bu şekilde anlayışınızın diğer tarafa boyun eğmesi isteniyor” dedi.
Hamas’ın uzlaşıyı güçlü bir şekilde arzu ettiğini ve her türlü esnekliği gösterdiğini kaydeden El-Berdevil, bu durumun hareketin değerini azaltmadığını dile getirdi.

El-Berdevil Uzlaşı Görüşmelerindeki Kavram Oyunlarına Dikkat Çekti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık