İslami Davet

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Fedakar İnsanlar Bulunmadığı Takdirde Ülke Hüsrana Uğrar

3 Aralık 2017 14:20

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin 22 Ekim 2017 tarihinde Batı Azerbaycan Eyaleti 12 bin Şehidi Kongresi yetkililerini kabulünde yaptığı konuşması bugün başlayan söz konusu kongrenin açılış oturumunda yayınlandı.

Parstodayın verdiği haberde, Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei; geçenlerde Batı Azerbaycan Eyaleti 12 bin Şehidi Kongresi yetkilileriyle gerçekleştirdiği görüşmede yaptığı konuşması bugün sabah saatlerinde başlayan kongrenin açılış oturumunda yayınlandı.

Şehitlerin anısıyla birlikte fedakarlık ruhunun yaşatılması gerektiğine işaret eden Hazreti İmam Hamanei, “Çağdaş dönemde tarihimizin en parlak şahsiyetleri, ülke ile İslam İnkılabı’nı savunan fedakar gençlerdi” ifadesini kullandı.

Fedakar insanların bulunmadığı takdirde ülkenin hüsrana uğradığına karşın Kutsal Savunma döneminde de olduğu gibi cesur kişilerin sahnede hazır bulunması neticesinde İran’ın saygınlığa yükseldiğinin altını çizen Hazreti İmam Hamanei, “Bir takım sahte azametler ve yapay cilvelerin şehitlerin anısının unutulup eskimesine izin vermemeliyiz, bu yönde düzenlenen Şehitler Kongresi ise sözü geçen komplolara ve zehirli hareketlere karşı bir panzehirdir” dedi.

Batı Azerbaycan eyaleti halkının İslam İnkılabının ilk başından itibaren İslam düşmanlarına karşı mücadelede büyük fedakarlıklar gösterdiklerini hatırlatan Hazreti İmam Hamanei, Batı Azerbaycan halkının mücadele sahnesinde ve Serdeşt bölgesinin kimyasal silahlarla bombalanması gibi acayip ve çetin olaylar karşısındaki sabır ve direnişinin bu bölge halkının azamet ve büyüklüğünü gözler önüne sergilediğini söyledi.

Hazreti İmam Hamanei, Batı Azerbaycan halkının sahip olduğu manevi değerlerin tüm İranlılara tanıtılması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu eyaletin tanıtımında genellikle içinde barındırdığı turistik fırsatlar veya yüz yüze olduğu sorunlara işaret edilmektedir, halbuki çeşitli fitnelere karşı cesurca direnen Batı Azerbaycan halkının azameti İran milletine gösterilmelidir” şeklinde konuştu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Fedakar İnsanlar Bulunmadığı Takdirde Ülke Hüsrana Uğrar Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık