İslami Davet

İran dışişleri bakanlığından İran ve Arabistan dışişleri bakanları arasında tartışma haberlerine yalanlama

3 Aralık 2017 12:53

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, İran ve Arabistan dışişleri bakanlarının Roma’da sözlü tartışmada bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Behram Kasımi, dış medya tarafından bu yönde ileri sürülen iddiayı yalanlarken, bu haberin tamamen yalan ve düzmece olduğunu ve bunun art niyetli bir şekilde gündeme getirildiğini söyledi.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, İran ve Arabistan dışişleri bakanlarının Roma toplantısına katılmalarının iki gün ayrı ayrı katılımıyla düzenlendiğini söyledi.

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, geçen perşembe günü İtalya’nın Roma kentinde Akdeniz Diyalogu Oturumu’nda yaptığı konuşmada, İran’ın Suriye’deki varlığının, Suriye devletinin isteği üzerine gerçekleştiğini söyledi.

Zarif, bazı bölge ülkelerinin bölge ülkeleriyle teamül yerine silah satın alarak güvenliklerini sağlamayı tasavvur ettiklerini bunun yanlış bir siyaset olduğunu belirterek, Ortadoğu bölgesindeki bütün ülkelerin bu bölgenin huzur ve barışı için ortak işbirliğinde bulunmaları gerektiğini söyledi.

İran dışişleri bakanlığından İran ve Arabistan dışişleri bakanları arasında tartışma haberlerine yalanlama Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık