İslami Davet

Velayeti: İslam Cumhuriyeti, Nefsi Müdafaa İçin Kimseden İzin Beklemez

3 Aralık 2017 14:05

İslami Uyanış Dünya Forumu Sekreteri Ali Ekber Velayeti bugün öğle saatlerinden önce Tahran’da İslam İnkılabı Rehberi’nin Batılı gençlere mektubunun yazılış yıldönümü dolaysıyla düzenlenen merasimin kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamada; Hazreti İmam Hamanei’nin devrimden önce ve sonra doğru, gerçek İslami yaymaya çalıştığına işaretle, devrimden önce İmam Humeyni -ra- liderliğindeki İslam hareketi doğrultusunda faaliyet gösterdiğini, Seyyid Kutub’un eserlerini tercüme etmesi ve Hint Müslümanları hakkında yazdığı kitabın bu mesele için tanık olduğunu vurguladı.

Hazreti İmam Hamanei’nin cumhurbaşkanlığı döneminde de Müslümanların birliği için çalıştığına dikkat çeken Velayeti; ” Rehberlik döneminde de tefrika peşinde olanlar ve IŞİD gibi terör örgütleri ile mücadele ederek, İslam’dan şiddet yanlısıymış gibi bir tablo sunulmasına müsaade edilmemesi gerektiğini zira Amerikalıların kendilerinin IŞİD’i türettiklerini itiraf ettiklerini beyan ettiler.” açıklamasında bulundu.

Hazreti İmam Hamanei’nin terör örgütü IŞİD’in yok edilmesi için en fazla çaba ve gayret gösterdiğine da dikkat çeken İslami Uyanış Dünya Forumu Sekreteri; İslam İnkılabı Rehberi’nin mektubunun Batılı gençlerin bilinçlendirilmesinde büyük rolü olduğunu kaydetti.

Velayeti Batı’nın İran’ın füze gücünün müzakere edilmesi iddiasıyla ilgili olarak da; “Bunlar devrimin başından itibaren İran halkının yerine karar vermeye çalıştılar. İran halkı başkalarının kendi adına karar verenleri istiyorduysa devrim yapmazdı.” değerlendirmesinde bulundu.

İslami Uyanış Dünya Forumu Sekreteri; İran İslam Cumhuriyeti’nin kendini savunmak için kimseden izin alamayacağını ve başkalarının da kendi işlerine müdahalesine müsaade etmeyeceğini belirtti.

Velayeti: İslam Cumhuriyeti, Nefsi Müdafaa İçin Kimseden İzin Beklemez Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık