İslami Davet

​Bedran: Kahire’de Uzlaşıyla İlgili Çeşitli Konuları Ele Aldık

4 Aralık 2017 18:02

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Milli İlişkiler Ofisi Başkanı Hüsam Bedran, Fetih ve Hamas’ın dün (3 Aralık Pazar) Kahire’de gerçekleştirdikleri görüşmede uzlaşıyla ilgili çeşitli konuların konuşulduğunu bildirdi.
Bedran, dün akşam konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce imzalanan anlaşmaların uygulanması için görüşmelerin devam edeceğini söyledi.
Hükümetin Batı Yaka ve Gazze halkına yönelik görevlerinin tümünü yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Bedran, Hamas’ın uzlaşıya olumlu yaklaştığını ifade etti.
Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar, uzlaşı dosyasıyla ilgili son gelişmeleri görüşmek üzere Cuma günü Kahire’ye gitmişti.
Hamas Hareketi, Cumartesi günü yayınladığı bildiride, Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümeti başta Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların kaldırılması olmak üzere tüm görevlerini yerine getirmeye veya milli birlik hükümeti kurulması için istifa etmeye davet etmişti.
Hamas ve Fetih hareketleri 12 Ekim’de Mısır’ın başkenti Kahire’de Filistin’deki bölünmüşlük haline son verecek uzlaşı anlaşmasına imza atmıştı.

​Bedran: Kahire’de Uzlaşıyla İlgili Çeşitli Konuları Ele Aldık Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık