İslami Davet

​İşgal Güçleri Mescid-i Aksa Bekçilerinden Dördünü Gözaltına Aldı

4 Aralık 2017 18:06

İşgal güçleri, bu sabah (4 Aralık Pazartesi) onlarca Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine izin verirken, Mescid-i Aksa bekçilerinden dördünü gözaltına aldı.
İşgal polisi, bu sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa’da görevli bekçiler Ahmed Ebu Alya, Kasım Kemal, Fadi Ebu Rumuz ve Luey Ebu’s-Saad’ı gözaltına alarak Eski Belde semtimdeki gözaltı merkezine götürdü.
İşgal polisinin birkaç saat sorguya çektiği bekçileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere karşı çıkmamaları yönünde uyardıktan ve tehdit ettikten sonra serbest bırakırken, bekçilerden Ebu’s-Saad’a 20 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.
İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah 36 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girdiği ve avlusunda dolaştığı bildirildi.
Bu sabah ayrıca 20 işgal polisinin keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği ifade edildi.
Mescid-i Aksa’ya dün baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler ilk kez Kubbetu’s-Sahra Sahanlığına çıkmış, Kudüs’teki İslami İşler ve Vakıflar Dairesi yayınladığı bildiride işgalcilerin bu ihlaline tepki göstermişti.

​İşgal Güçleri Mescid-i Aksa Bekçilerinden Dördünü Gözaltına Aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık