İslami Davet

Azerbaycan Cumhuriyeti sınır muhafızları komutanı İran genel kurmay başkanıyla görüştü

4 Aralık 2017 13:37

Azerbaycan Cumhuriyeti sınır muhafızları komutanı Elçin Guliyev, İran sınır güçleri komutanının daveti üzerine geldiği Tahran’da, İran genel kurmay başkanı tümgeneral Bakıri ile görüştü.

Tümgeneral Bakıri ve Guliyev, sözkonusu görüşmede, iki ülke arasında savunma, güvenlik ve emniyet alanında ilişkilerin güçlendirilmesi ve geliştirilmesini ele alırlarken, tümgeneral Bakıri, ‘bu alanlarda iki ülke arasında işbirliği için çok büyük imkanların olduğunu belirterek, bu potansiyellerden güvenliğin temini ve iki ülkenin çıkarları için en iyi şekilde istifade edilmesi gerektiğini’ söyledi.

İran genel kurmay başkanı, ayrıca ”bölge ülkelerinin, başta bölge dışı güçlerin ve yabancıların, tefrika ve ihtilaf çıkarmak için komploları ve projelerine karşı son derece uyanık ve dikkatli olmaları gerektiğini” söyledi.

Sözkonusu görüşmede Azerbaycanlı askeri yetkili de, ortak sınırların güvenliğinin arttırılması yönünde yapılan çabalar hakkında rapor ve bilgi verirken, ”İran sınır muhafızları komutanı ile çok verimli görüşmelerinin olduğunu belirterek, iki ülke ortak sınırlarında hiç bir sorunun olmadığını söyledi.

Azerbaycan Cumhuriyeti sınır muhafızları komutanı İran genel kurmay başkanıyla görüştü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık