İslami Davet

General Selami: Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri, Suriye’de kudretini ortaya koydu

4 Aralık 2017 19:16

Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili General Selami, Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri’nin Suriye’de kendi kudretini gösterdiğine işaretle, bu kuvvetin gelişmelerin odağında olduğunu vurguladı.

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili General Selami; Kara Kuvvetleri’nin düşmanın fiili ana kollarıyla mücadele ettiğini, Kara Kuvvetleri’nin mücadele verdiği alanın ABD, Siyonist rejim, Avrupa ve Suudi rejimin olduğu bir kavşak olduğunu belirtti.

Devrim Muhafızları Komutan Vekili General Hüseyin Selami bugün Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri yeni komutanı için düzenlenen devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada; düşmanların İslam İnkılabı’nın tutumunda önemli değişiklikler peşinde olduğuna işaretle, karada güçlü oldukları sürece düşmanın komplolarını boşa çıkarabileceklerini vurguladı.

Devrim Muhafızları Komutan Vekili sözlerinin devamında, füze, deniz ve hava gücünü İran’ı savunma gücünün ayrılmaz parçası olarak niteledi.

General Selami açıklamasında Suriye gelişmelerine de dikkat çekerek şöyle konuştu: Güçlerimiz Suriye gibi başka topraklarda kendi savunma kabiliyetini ortaya koyabiliyorsa, deme ki Kara Kuvvetlerimiz, taktik olarak olgunlaşmıştır.

Devrim Muhafızları Komutan Vekili; Kara Kuvvetleri’nin İHA ve elektronik savaş gibi tüm alanlarda kendi potansiyelini tamamlamakta olduğuna işaretle, Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri’nin Suriye, Irak savaşları, kutsal savunma yılları ve de ülkenin güney doğusundaki çatışmalardan muhtelif deneyimler edindiğini ifade etti.

Komutan Selami açıklamasında ayrıca, bir nizamın halk ile iç içe olup, kenetlenmesi halinde artık riske açık olmayacağını belirterek, halkın yardımıyla güvenliği sağlamakta başarılı olduklarını vurguladı.

General Selami: Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri, Suriye’de kudretini ortaya koydu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık