İslami Davet

İsmail Heniyye ve Abbas Telefon Görüşmesinde Kudüs’ü Konuştu

4 Aralık 2017 13:17

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, dün akşam (3 Aralık Pazar) Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’la telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede iki liderin Amerikan yönetiminin Kudüs’e yönelik niyetlerini ele aldıkları ifade edildi.

Heniyye’nin ofisinden yapılan açıklamada, Kudüs konusunda milli duruşu güçlendirmek ve Amerika’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etme girişimine karşı koyma çabalarına destek vermek için Heniyye’nin Abbas’la telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

Açıklamada, iki liderin Amerika’nın Kudüs hakkındaki niyetlerinin tehlikesine dikkat çekerek, Filistin birlik ve bütünlüğünün sağlanması için uzlaşı yolunda yürümeye devam edilmesi gerektiğini dile getirdiği kaydedildi.

Görüşmede Heniyye’nin Amerika’nın atmaya hazırlandığı adımın çok tehlikeli olduğuna işaret ettiği ve gerçekleşmesi halinde çözüme sıkılan son kurşun olacağını söylediği belirtildi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın da görüşmede, Amerika’nın söz konusu kararını hayata geçirmesi halinde önemli kararlar alacağını söylediği ve Filistinlilerden Çarşamba günü her yerde sokaklara çıkarak tepkilerini dile getirmelerini istediği açıklandı.

İsmail Heniyye ve Abbas Telefon Görüşmesinde Kudüs’ü Konuştu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık