İslami Davet

Yemenliler: Ali Abdullah Salih teslim olmalı

4 Aralık 2017 14:03

Yemen’in siyasi liderleri ve askeri komutanları, Yemen’in eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in teslim olmasını istediler.

Yemen’in eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ile Ensarullah güçleri arasında Sana’da yaşanan çatışmalardan sonra, Yemenli siyasi liderler ve askeri komutanlar, Ali Abdullah Salih’ten teslim olmasını ve fitneye son vermesini istediler.

El’Mesire’nin haberine göre, Ali Abdullah Salih, Ensarullah ile çatışmak için militan göndermeye devam ederken, bu süreç koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Ali Abdullah Salih’e destek amaçlı şekilde, Ensarullah güçlerinin mevzilerini bombalaması şeklinde devam ediyor.

Daha önce de Ensarullah Sana’nın büyük bir bölümünü Ali Abdullah Salih’in kontrolünden geri almıştı.

Yemen Ensarullah güçleri sözcüsü Muhammed Abdusselam, bu durumu Amerika ve Arabistan’ın komplosu olarak nitelerken, bu komplonun Yemen halkı ve Ensarullah’ın yardımıyla engellendiğini söyledi.

Söylendiğine göre, Ali Abdullah Salih’in Ensarullah aleyhinde bir darbe yapmaya çalıştığı ve bu arada onun Arabistan’la çok açık ilişkilerinin olduğu ortaya çıktığı bildiriliyor. Bu arada BAE’nin de Ali Abdullah Salih’i Yemen’de tekrar iktidara getirmeye çalıştığı ve bu yönde Arabistan’la birlikte Salih’e yardım ettikleri anlaşılıyor.

Yemenliler: Ali Abdullah Salih teslim olmalı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık