İslami Davet

İran Savunma Bakanı: Bölgede olası her türlü güvensizliğe karşı hazırız

5 Aralık 2017 18:16

İran’da ulusal imkanlarla üretilen “Seper” adlı füze atar savaş gemisi İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi’nin katıldığı törenle ülkenin kuzeyinde bulunan Bender Enzeli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterisine eklendi.

Tören sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Tuğgeneral Hatemi, bu gemiyi yaratıcılık, girişimcilik ve yeteneğin simgesi olarak nitelendirdi.

Hazar Denizi’ni “barış” ve “dostluk” denizi olarak değerlendiren Tuğgeneral Hatemi, bu savaş gemisinin bölgede güvenlik ve istikararın sağlanması konusunda yardımcı olacağını ifade etti.

Tuğgeneral Hatemi, füze atar savaş gemisinin tüm parçalarının İran Deniz Kuvvetleri’nin desteği ve yerli uzmanların çabalarıyla yapıldığına dikkati çekerek, uluslararası sular ve okyanuslarda güçlü bir varlık göstermek amacıyla gemi yapımı alanında daha kapsamlı projelere imza atacaklarını kaydetti.

Bunlara ilave olarak İran Savunma Bakanı, İran Deniz Kuvvetleri’nin bölgede olası her türlü güvensizliğe karşı hazırlıklı olduğunu belirtti.

İran Savunma Bakanı: Bölgede olası her türlü güvensizliğe karşı hazırız Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık