İslami Davet

Laricani: İran ve Rusya Meclisleri Ortak Çalışma Grubu Kuruldu

5 Aralık 2017 17:27

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla İran ve Rusya Parlamentoları arasında ortak çalışma grubunun kurulduğunu bildirdi.

Moskova ziyaretini sonlandırarak ülkeye geri döndükten sonra hava alanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İran ve Rusya’nın çok yönlü kalıcı işbirliği temellerini attıklarına dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla İran ve Rusya Parlamentoları arasında ortak çalışma grubunun kurulduğunu ve bunun ilk oturumunun da bugün Salı günü düzenleneceğini bildirdi.

Moskova’da düzenlenen uluslararası uyuşturucu ile mücadele konferansına da değinen Laricani, bu konferansın çok verimli oturumları olduğunu ve uyuşturucu ile mücadelede ülkeler arasında koordine sağlanması konusunda bilgi teatisinin yapıldığını belirtti.

Laricani, uyuşturucunun kaynağının Afganistan olduğunu ve bu meselenin özellikle Afganistan’ın çevresindeki ülkelerde daha fazla kaygıya neden olduğunu bildirdi.

Laricani: İran ve Rusya Meclisleri Ortak Çalışma Grubu Kuruldu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık