İslami Davet

Mısır’daki Ezher kurumu Trump’ın Kudüs kararına tepki gösterdi

5 Aralık 2017 18:01

Mısır’daki Ezher kurumu, ABD’nin ‘Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak burayı İsrail’in başkenti olarak tanıması’ yönünde bir karar almasının, ‘dünya barışı için tehdit oluşturacağını’ belirtti.

Ezher’den yapılan yazılı açıklamada, ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönünde medyada çıkan haberlerin takip edildiğine işaret edilerek böyle bir adım konusunda uyarıda bulunuldu.

“Bu yönde yapılacak herhangi bir ilan, tüm Müslümanların öfkesini kızıştıracak, dünya barışını tehdit edecek, gerginlik, nefret ve ayrılığı artıracak.” denilen açıklamada, Siyonist oluşumun desteklenmesi, İsrail’in suçları konusunda caydırıcılık oluşturmaya çalışan BM kararlarının uygulanmasının engellenmesi, Tel Aviv yönetiminin suç içeren politikalarını sürdürme konusunda cesaretlendirilmesinin, dünya halklarında uluslararası toplumun şeffaflığına güveni yitireceği, dünyadaki terörün besleneceği kaydedildi.

Açıklamada, BM başta olmak üzere uluslararası kurumlara, dünyadaki akil insanlara “uluslararası güvenlik ve barışı tehdit eden” bu muhtemel adımın engellenmesi çağrısında bulunuldu.

Mısır’daki Ezher kurumu Trump’ın Kudüs kararına tepki gösterdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık