İslami Davet

Yemen Ordusu: Sana Tamamen Bizim Kontrolümüz Altındadır/Salih Hata Yaptı

5 Aralık 2017 12:28

Ensarullah’a bağlı Yemen Ordu Sözcüsü; Ali Abdullah Salih’i şiddetle eleştirerek, ordu kuvvetlerinin Sana’da kontrolü tamamen ele geçirdiğini söyledi.

Tesnim Haber Ajansı – Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Eşref Lokman, El-Meyadin haber kanalına verdiği röportajda şunları söyledi: “Cumartesi günü Sana’da yaşanan olaylar sadece, Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in işgalcilerle işbirliği yapması nedeniyle çıktığını gösteren basit gelişmelerdi.

Kongre Partisinin büyük bir kısmı, bu partinin liderinin yaptığı hatayı anladı. Salih bu yaptıklarıyla geçmişini mahvetti.

Sana’nın tamamı bizim kontrolümüzdedir ve güvenlik durumu istikrarlı ve sakindir.”

Lokman, Birleşik Arap Emirliklerine karşı tutumun daha da şiddet kazanacağı yeni bir aşamadan bahsetti ve bu konu hakkında şu ifadelerde bulundu: Birleşik Arap Emirlikleri artık tamamen güvensizdir. Yemen Silahlı Kuvvetlerinin birçok Kruz füzesi vardır ve daha birçok sürpriz gelişme yoldadır. Yemen Silahlı Kuvvetleri, daha fazla Kruz füzesi yapma gücüne sahiptir.

Her ne kadar Birleşik Arap Emirlikleri inkar etse de Yemen Kuvvetleri Pazar günü Abu Dabi’deki nükleer tesislere Kruz füzesi fırlattı.

Yemen Ordusu: Sana Tamamen Bizim Kontrolümüz Altındadır/Salih Hata Yaptı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık