İslami Davet

​İşgal Güçleri Batı Yaka’da Düzenlediği Baskınlarda 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

6 Aralık 2017 16:05

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (6 Aralık Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda sekiz Filistinliyi gözaltına aldı.
İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin aranan sekiz Filistinliyi gözaltına aldığını ve gözaltına alınanlardan yedisinin işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere karşı halk direnişi eylemlerine katıldıklarını öne sürdü.
İşgal güçlerinin Tubas, Tulkerem, Beytlahim ve El-Halil’de evlere baskın düzenlediği ve ev sakinlerini soğuk havaya rağmen dışarı çıkararak evlerde arama yaptığı kaydedildi.
Beytlahim’de işgal güçlerinin Nahhalin beldesi sakinlerinden 14 yaşındaki Ali Halid Necacira’yı gözaltına aldığı ifade edildi.
İşgal güçlerinin Tulkerem’de de İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili Abdurrahman Zeydan’ın evine baskın düzenlediği ve oğlu Enes’i gözaltına aldığı kaydedildi.
El-Halil vilayetinde ise işgal güçlerinin Beyt Ummer beldesine dört askeri araçla baskın düzenlediği ve Enes Yusuf Nadi Sabarine isimli genci gözaltına aldığı ifade edildi.
İşgal güçlerinin Tubas vilayetinde de El-Farisiyye bölgesindeki bedevi çadırlarına baskın düzenlediği ve çadırlarda arama yaptığı, Vedi’ Allan Derağime isimli genci gözaltına aldığı belirtildi.
 
İşgal güçlerinin Teyasir beldesine bu sabah erken saatlerde düzenlediği baskın sırasında yaşanan çatışmalarda aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.

​İşgal Güçleri Batı Yaka’da Düzenlediği Baskınlarda 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık