İslami Davet

Ayetullah Eraki: İran ve direniş bölge ve dünyanın üstün gücü oldu

7 Aralık 2017 11:31

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, direnişin zaferinin İran ve direnişin gücünün göstergesi olduğunu belirterek, ‘Yani, bu güç, bölge ve dünyada direnişin üstün gücüdür’ dedi.

Ayetullah Muhsin Eraki, dün İran televizyonu İRİB Kanal2’ye verdiği demeçte, terörist cephenin bölgede yenilgisinin, emperyalizmin yenilgisi olduğunu ve bu yenilginin İslami yeni medeniyetin alanda yer bulmasına ortam hazırladığını belirterek bunun gerçekleşmesinin de vahdet olmadan imkansız olduğunu söyledi.

Ayetullah Muhsin Eraki, batı medeniyetinin savaş yanlısı olduğunu hatırlatarak, emperyalizmin en büyük hedefinin Şii ve Sünni müslümanlar arasında mezhep savaşı çıkarmak olduğunu, aynı şekilde, coğrafya, etnik ve kavmi savaşların da onlar için farketmediğini zira bu gibi savaşların temelini onların attığını söyledi.

Ayetullah Eraki, vahdetin ‘tefrika’yı önleyici caydırıcı bir unsur olduğunu belirterek, bazı İslam ülkelerinin taklitçi ve tembelliklerinin de bölgede İslam ülkeleri arasında tefrikaya neden olduğunu ve sözkonusu kukla rejimlerin ise emperyalizme ve siyonizme hizmet ettiklerini söyledi.

Ayetullah Eraki: İran ve direniş bölge ve dünyanın üstün gücü oldu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık