İslami Davet

İran’dan Macron’un açıklamalarına olumlu yanıt: Bölgenin huzuru diyalog’a bağlıdır

7 Aralık 2017 10:44

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, bölge krizlerinin çözümlenmesinde İran’ın rolünün olumlu olduğunu bildiren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıklamalarına olumlu tepki göstererek, Macron’un bölge olaylarıyla ilgili bu gerçekçi yaklaşımının, bölgesel işirliği için gerekli alt yapıyı oluşturduğunu söyledi.

Cezayir’de yayınlanan el-Haber gazetesinin sorularını yanıtlayan Fransa Cumhurbaşkanı, İran’ın bölgesel krizlerin yatıştırılması ve çözümü konusunda önemli olumlu rol ifa ettiğini belirtmişti.

İSNA Haber ajansına açıklamada bulunan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasimi, bölge sorunlarının çözümü ve istikrarsızlığın giderilmesinin ancak bölge gelişmelerine olumlu ve gerçekçi bir yaklaşımla mümkün olabileceğini bildirdi.

Bölge krizlerinin temellerinin dakik olarak dikkate alınması gerektiğini belirten Behram Kasımi, İran İslam Cumhuriyetinin her zaman krizlerin giderilmesi, daha fazla istikrar ve güvenin sağlanması ve terörizm ve aşırıcılığa karşı daha fazla mücadele verilmesi yönünde yoğun bir çaba içinde olduğunu bildirdi.

İran’dan Macron’un açıklamalarına olumlu yanıt: Bölgenin huzuru diyalog’a bağlıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık