İslami Davet

Tümgeneral Caferi: İran’ın iktidarı, zulüm ve istikbara karşı cihad ve mücadelenin ürünüdür

7 Aralık 2017 11:51

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutanı, İran’ın bugün bölgede sahip olduğu kalkınma, ilerleme ve azametinin, İran’ın istikbar ve zulme karşı sürdürdüğü cihad ve mücadelenin bir ürünü olduğunu bildirdi.

Dün Meşhed kentinde 17. Dönem Devrim muhafızları personeli ailesi Kur’anı Kerim yarışlarında konuşan İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, bugün Kur’anı Kerim’in cihad ve müstekbirlikle mücadele ayetlerine amel etmenin pratik sonuçlarının, direnişin ardı ardına elde etmiş olduğu zaferler ve İslam düşmanlarının sürekli hezimete uğratılmaları olduğunu bildirdi.

İslami İran’ın bugünkü izzet ve iktidarının Kur’anın hükümetlerine itaat etmesinden ileri geldiğini belirten Tümgeneral Caferi, müslümanlar içerisinde ne yazık ki kafir, münafık ve sapık bir akımın ortaya çıktığını, bu akımın İran İslam İnkılabına karşı savaş açtıklarını ve harem müdafiilerini şehid ederek siyonistlerin mutlu olmasına sebep olduklarını söyledi.

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutanı, IŞİD terör örgütünün de asrı saadet dönemindeki sapıklar gibi İslam’a darbe indirmeye ve gerçek İslam’ı saptırmaya çalıştıklarını söyledi.

Tümgeneral Caferi: İran’ın iktidarı, zulüm ve istikbara karşı cihad ve mücadelenin ürünüdür Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık